XXXVII Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze

zapraszają

Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze

Stowarzyszenie „Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej”

Koncert odbędzie sie w ramach

XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Hajnowski Dni Muzyki Cerkiewnej

wstęp wolny

Chór Metropolitarnego Okręgu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w Republice Kazachstanu
Miasto: Ałma-Ata (Kazachstan)
Dyrygent: Oleg Owczinnikow
Chór powstał w 2010 roku z błogosławieństwa metropolity astańskiego i kazachstańskiego Aleksandra. W skład zespołu weszli chórzyści chóru arcybiskupiego Katedry Wniebowstąpienia w Ałma-Ata, zaś kierownikiem został Zasłużony Działacz Sztuk Federacji Rosyjskiej – Oleg Owczinnikow. Chór metropolitarny wykonuje utwory różnych autorów, wśród których dominują tacy klasycy jak: A. Archangielskij, P. Turczaninow, S. Rachmaninow, P. Czesnokow, D. Bortniański, A. Wedel, G. Lwowskij, D. Christow czy A. Greczaninow. W czasie nabożeństw wykonuje raspiewy Ławry Troice-Siergijewoj, Kijowsko-Pieczerskiej, Pustyni Optyńskiej i Pustyni Zosimowej. W lutym 2013 roku chór wziął udział w premierze oratorium metropolity Hilariona (Ałfiejewa) „Pasja wg Mateusza” w Kazachstanie. W styczniu 2014 chór wystąpił podczas V Bożonarodzeniowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Moskwie. Chór jest także jednym z założycieli i organizatorów Festiwalu Chóralnego „Pieśń Paschalna” w Astanie.
Repertuar:
1. „Christos Woskresie” – muz. A. Astafiew