Akademia tradycji

Akademia Tradycji to wieloetapowy projekt, skierowany do dzieci, młodzieży, dorosłych mający na celu ocalenie części kultury ludowej - rzemiosł. Projekt obejmuje następujące warsztaty  rękodzielnicze: szycie ze słomy, tkackie, garncarstwo, filcowanie. W trakcie realizacji zadania, uczestnicy warsztatów zostaną zapoznani z techniką wykonywania obiektów ze słomy, tkanin, poznają wszystkie procesy przygotowawcze, które są niezbędne aby takie obiekty czy też tkaniny powstały, poznają techniki garncarstwa, filcowania, tkania, wyplatania ze słomy. Dodatkowym warsztatem będzie sitodruk, opierający się na motywach ludowych. Podczas "spotkań etnograficznych" będą prowadzone działania dokumentacyjne: fotograficzne, filmowe, które posłużą jako materiał ilustracyjny do fanpage na facebooku.

2020 NCK dofinans etnopolska RGB

{joomplucat:124 limit=30|columns=5}